آیین تجلیل از خبرنگاران به همت بسیج رسانه اصفهان برگزار شدبه گزارش ایرنا، در این آیین که خبرنگاران، فعالان رسانه ای و اصحاب بسیج رسانه استان حضور داشتند از پیشکسوتان، خبرنگاران فعال و فعالان عرصه بسیج رسانه استان اصفهان با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.
همچنین در این آیین که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و سالگرد شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا در افغانستان برگزار شد همچنین از شهدای مدافع حرم از جمله شهید ‘حججی و رضایی’ تجلیل شد.
مسئول فرهنگی بسیج رسانه استان اصفهان در این مراسم طی سخنانی ضمن تجلیل از مقام خبرنگار و رسالت این قشر در بیان جایگاه شهدای حرم بویژه شهید حججی گفت: مظلومیت و شهادت ‘محسن حججی’ مرزها را در هم شکست و صلابت وی و ذلت دشمنان را نشان داد.
حجت الاسلام والمسلمین علی صغیرا، همچنین از سکوت مجامع بین المللی درباره جنایات داعش بویژه رفتار غیرانسانی با شهید حججی و نحوه اسارت و به شهادت رساندن او انتقاد کرد و خواستار شکستن سکوت مجامع بین المللی شد.
در این مراسم بیژن نوباوه فعال و پیشکسوت رسانه ای کشور گفت: تقویت فرهنگ ملی و حفظ انقلاب اسلامی همچنان باید مهمترین هدف و رسالت خبرنگاران باشد.
نوباوه افزود: موقعیتی که امروز انقلاب اسلامی دارد همان موقعیتی است که در زمان صدر اسلام، بزرگان دین داشتند و به آن به عنوان یک ارزش دینی نگاه می کردند.
وی اظهار کرد: بزرگان دین در آن زمان هم سعی داشتند که ارزش، اعتقادات و ایدئولوژی آنها حفظ شود و باقی بماند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: در مجموع مهمترین رسالت خبرنگار در شرایط حاضر اول اگاهی خود و سپس تلاش برای حفط وحدت است.
وی خاطرنشان کرد: کسی که در راه خدا تبلیغ می کند از هیچ کسی جز خدا نمی ترسد و این نشان می دهد که خبرنگاری کاری بزرگ و با ارزش است.
در پایان این مراسم از خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان اصفهان با اهدای لوح تجلیل شد.
17 مرداد سال 1377 شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست طالبان در افغانستان به شهادت رسید و این روز به عنوان روز خبرنگار در تقویم ملی کشور ثبت شد.
براساس آمار ارائه شده از سوی امور مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال حاضر 212 عنوان نشریه در استان وجود دارد که از این تعداد 178 نشریه فعال و 34 نشریه غیرفعال است.
از این آمار، 21 هفته نامه ، 13 عنوان دوهفته نامه، 39 ماهنامه، 9 عنوان دوماهنامه، 74 فصلنامه، 20 عنوان دوفصلنامه در استان اصفهان فعالیت می کنند .
ت/6994
خبرنگار:آرزو فلاح ** انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *